תכנון מסיבת רווקים

נו, אז החלטת סוף סוף להתחתן – מזל טוב! הצעת לה – היא הסכימה וכבר מתכננת את הכול, אולם, שמלה, אוכל ואפילו חליפת חתן. היא יודעת מה צריך ואיך. ואתה? מה אתה עושה? מה הדבר הכי חשוב שחתן מיועד צריך? – מסיבת רווקים כמובן!

בשביל מה אני צריך מסיבת רווקים אתה שואל? למה לחגוג לילה אחרון של הוללות ושחיתות? אלכוהול, אוכל, חשפניות וחברים טובים?

מסיבת רווקים כסוג של טקס
בתוך כך הארגונים הפיסיים וההתרגשות המיוחדת לקראת החתונה, מסיבת רווקים היא חלק בלתי נפרד. לפעמים עולה השאלה מדוע בעצם עורכים מסיבת רווקים, הרי אדם מסיים את רווקותו מרצון, הוא בוחר להתחתן אז למה בעצם לחגוג את סיום הרווקות במאורע מיוחד, כשממילא חוגגים את הנישואין בקרוב.

אם מסתכלים על זה מבחינה אנתרופולוגית, מסיבת רווקים היא בעצם סוג של טקס. כמו טקס מעבר, סיום תקופה מסוימת בחיים ומעבר לתקופה אחרת, עם כל המשמעות של סיום. סיום תקופה של חופש ושל עצמאות של אחד לתקופה של זוג, של מחשבה בשניים, של התנהלות בשניים. סוף של אחד ותחילה של שניים. במילים אחרות, מסיבת רווקים היא בעצם טקס סיום הרווקות.

כמו כל טקס סיום רצוי שיהיה שמח, כל הגברים בחבורה שמחים שמתקיימת מסיבת רווקים, כל אחד וסיבותיו הוא אבל כולם שמחים לחגוג, רובם שמחים בשביל החתן אבל יש כאלו שגם שמחים בשביל עצמם ומשחזרים את הטקס שהיה להם או רואים בעיני רוחם מסיבת רווקים אחרת, את שלהם. שם החתן ובשביל החברים וגם בשביל עצמם.

אם חוגגים במקום שיש בו מסיבות רווקים נוספות הרי השמחה כפולה ומכופלת, יש עוד אנשים חוגגים מסביב, כולם חופשיים ונהנים מהחגיגה, חגיגת השבט, חגיגת המין הגברי בשבט, לעיניהם בלבד בלי הביקורת הנשית, משוחררים וחופשיים.

אז קדימה, צא לדרך ותחגוג במסיבה הכי גדולה והכי מפוצצת שיש!